DIY pufa ze skrzynki po jabłkach

Pufa nadaje wnętrzu nowoczesnego wyglądu. Chciałam kupić coś gotowego, ale nic mi się nie podobało. Podczas oglądania programu „Dorota was urządzi” wpadłam na genialny pomysł. Dorota zrobiła pufę z europalety,  a ja pomyślałam sobie, że zrobię pufę ze skrzynki po jabłkach. Pufa ze skrzynki po jabłkach, czy to możliwe? Tak! Popularność wykonywania rzeczy użytkowych ze skrzynek ostatnio bardzo wzrosła. Więc do dzieła!

Pufa ze skrzynki po jabłkach, potrzebne Ci będzie:

– skrzynka po jabłkach

– płyta wiórowa

– gąbka tapicerska

– klej tapicerski

– materiał obiciowy

– gwoździe tapicerskie

– nóżki meblowe

– taker tapicerske

– wkrętarka i wkręty

Skrzynki po jabłkach możesz znaleźć na pchlich targach oraz na pobliskim bazarku gdzie sprzedają warzywa i owoce.  Skrzynka musi być cała, deski nie mogą być popękane. Oczyść ją papierem ściernym i zwilżoną szmatką, wyciągnij zbędne gwoździe. Płytę wiórową kupiłam i przycięłam w Leroy Merlin. Przykręć ją na górze i na dole skrzynki. To będzie dodatkowe wzmocnienie. Gąbkę tapicerską przytnij w odpowiednim rozmiarze. Zacznij mierzenie od boków i  wytnij. Pokryj boki skrzynki klejem tapicerskim i przyłóż gąbkę. Następnie wymierz gąbkę na wierzch skrzyni. Teraz już widzisz dlaczego klejenie rozpoczynam od boków. Wielkość gąbki, którą będziemy kleić na górę musi uwzględniać grubość gąbki ze wszystkich boków.

Baza gotowa, teraz będziemy obijać skrzynie materiałem.  Rozłóż materiał na podłodze prawą stroną do dołu. Dobrze go rozprostuj. Odwróć skrzynię do góry nogami. Obijanie materiałem rozpocznij od dłuższych boków. Staraj się nie naciągać zbyt mocno materiału. Przybij materiał takerem do płyty. Nadmiar materiału, który Ci zostanie złóż na krótszy bok tak aby zgięcie znalazło się na krawędzi skrzyni.

Przymierz nóżki, rozłóż je tak aby były odsunięte od brzegów o około 5 cm. Oznacz miejsce gdzie będą wkręcane wkręty. Nawierć lekko płytę i przykręć wkrętami nóżki. Pozostało tylko przybić gwoździe tapicerskie. Zanim je wbijesz poukładaj je na pufie i oznacz miejsca w których należy je wbić. Zacznij od 4 zewnętrznych po przeciwnych stornach, następnie wbij pozostałe. GOTOWE!

Koszt wykonania pufy:

  • skrzynka – za darmo (na targowisku możesz je kupić za 3-6zł)
  • pianka tapicerska – 12,00 zł (jeden arkusz kosztuje 24,00 zł ja zużyłam tylko pół)
  • klej tapicerski – 14,99 zł
  • materiał obiciowy – 40,35 zł
  • gwiździe tapicerskie – 0,95 zł (paczka 50szt kosztuje ok 5,90 zł)
  • wkręty do drewna- 4,00 zł
  • płyta wiórowa – 12,00 zł
  • nóżki – 20,00 zł

Całość wyniosła 104,29 zł, pufa o wymiarach (dł/ szer/ wys) 54cm/44cm/40cm

Może Ci się również spodoba