Jesienne dekoracje – zainspiruj się

Jesienne dekoracje to świetny sposób aby przed nadejściem zimy cieszyć się barwami natury. Jeśli nie lubisz przesiadywać jesienią na balkonie czy tarasie to zadbaj o piękny widok z okna. Jest mnóstwo kolorowych i pięknie kwitnących roślin tą porą. W sklepach królują oczywiście wrzosy w różnym ubarwieniu. Są piękne, ale nie zapominamy o innych kwiatach.

Astry – mają piękne kwiaty w różnych kolorach, które kwitną wiosną i latem. Odmiana jesienna ma piękne liliowe oraz fioletowe kwiaty. Będą kwitły aż do listopada.

Chryzantemy – są bardzo popularne jako stroiki na groby. Jednak kiedy zasadzi się je obok astrów jesiennych, tworzą piękne kompozycje.

Hebe – mało znana roślina zimnozielona o fioletowych kwiatach. Te rośliny należy sadzić w większych donicach. Dorastają do 30cm

Kapusta ozdobna – ma ubarwienie białe, żółte, różowe, zielone i fioletowe. Świetnie komponuje się z wrzosami. Jest bardzo łatwa w uprawie. Potrzebuje słonecznego stanowiska.

Psianka – roślina, która posiada trujące liście i owoce. Kwitnie latem a owoce pięknie się przebarwiają w okolicach października i może zdobić nasz balkon do pierwszych przymrozków.

Papryczka ozdobna – posiada ciemnozielone liście, ale bardzo kolorowe owoce. Pięknie wygląda wśród jesiennych kompozycji. Owoce są jadalne ale bardzo OSTRE!

To tylko kilka przykładów roślin jakie możemy posadzić w doniczkach i będą pięknie ozdabiałby balkony oraz tarasy. Posadź je w ratanowych koszach i donicach. Pamiętajmy jednak, że przy pierwszych przymrozkach, należy zabrać rośliny do domy lub odpowiednio je zabezpieczyć przed zamarznięciem. Poniżej kilka inspiracji.

A to mój widok z okna 🙂

Może Ci się również spodoba